Základní škola v Libhošti slaví historický postup do krajského finále turnaje Mc Donald´s Cup

Základní škola v Libhošti slaví historický postup do krajského finále turnaje Mc Donald´s Cup

V letošním ročníku si postup vybojovali kluci z Libhoště, kteří v souboji o postup a celkové okresní vítězství porazili ve finále domácí žáky z Bílovce 2:0. Obě branky vstřelil Filip Volný, který byl i nejlepším střelcem turnaje s celkovým počtem 11 branek.

Ve čtvrtek 18. května 2017 pořádala ŠSK v Bílovci na travnatém bíloveckém hřišti okresní finále fotbalového turnaje žáků 1. stupně “McDonald’s Cup”. Hrálo se v kategorií mladší žáci ročníky 2007, 2008, 2009 a 2010 po šesti týmech ve dvou skupinách, přičemž vítěz si zajistil postup do krajského kola v Ostravě.

Velkého úspěchu dosáhli žáci Základní školy v Libhošti, když ovládli okresní finále Mc Donald´s Cupu v Bílovci. Libhošťané, za které pochopitelně nastoupili z drtivé většiny zejména hráči místního FC Libhošť nepocítili pocit porážky. Ve finále porazili favorizované kluky z Bílovce 2:0. První poločas skončil bez branek. V druhém poločase se ujali libhošťané brankou Filipa Volného těsného vedení 1:0 a v poslední minutě stejný hráč vsítil druhou a vlastně i postupující branku. Vítězstvím na turnaji zároveň postoupili do krajského kola v Ostravě, které se uskutečnilo v úterý 23.5.2017.

Nejdříve však v první skupině kluci z Libhoště vyhráli s Kopřivnicí 7:1 a s Novým Jičínem 2:1. V druhém utkání přitom po prvním poločase prohrávali. Z prvního místa se v semifinále střetli s žáky ze Studénky, které porazili 4:1.

Jednotlivé zápasy:

první ve skupině

Libhošť – Kopřivnice 7:1 (4:1) branky: 5x Filip Volný a 2x Ondřej Mička )

druhý ve skupině

Libhošť – Nový Jičín 2:1 (0:1) branky: 2x Filip Volný )

semifinále

Libhošť – Studénka 4:1 (3:1) branky: 2x Filip Volný, 1x Michal Klečka a René Polach )

finále

Libhošť – Bílovec 2:0 (0:0) branky: 2x Filip Volný )

Pořadí: 1. Libhošť, 2. Bílovec, 3. Studénka, 4. Nový Jičín, 5. Štramberk a 6. Kopřivnice

Libhošťskou školu reprezentovali: brankář: Daniel Tomšík a hráči: Ondřej Mička, Filip Volný, David Veřmiřovský, Vojtěch Poruba, Matěj Poruba, Jan Bradáč, Michal Klečka, Jakub Mech, Lukáš Marek, Tadeáš Maček, Adrian Burget a René Polach.

Libhošťané na bedně – krajské kolo v Ostravě Úterý 23. května 2017 pokračovaly úspěchy našich žáků v kopané účastí na krajském finále v Ostravě, které přineslo jedno velké překvapení. Bronzové medaile si z krajského finále 20. ročníku Mc Donald’s Cupu, které se konalo ve sportovním areálu ZŠ J. Šoupala odvezli opět kluci ze ZŠ a MŠ Libhošť. Turnaj byl rozdělen na dvě kategorie A – mladší a B – starší a hrálo se ve dvou skupinách po třech týmech. Mladší kategorii v Ostravě ovládla ZŠ Klegova. U starší kategorie rozhodovaly až penalty, ve kterých měli vetší štěstí kluci z Kylešovic na Opavsku a porazili domácí borce ze ZŠ J. Šoupala. Výsledky krajských finále Mc Donald’s Cupu

Ostrava, kategorie B – starší

1. ZŠ Kylešovice, Opava – postup na Svátek fotbalu do Plzně ve dnech 30.-31. května

2. ZŠ J. Šoupala, Ostrava

3. ZŠ a MŠ Dělnická, Karviná

Ostrava, kategorie A – mladší

1. ZŠ Klegova, Ostrava

2. ZŠ Sudice, Opava

3. ZŠ a MŠ Libhošť (okr. Nový Jičín)

Výsledky ve skupině:

ZŠ a MŠ Libhošť – ZŠ Klegova 1:9 (1:2) branka: 1x Filip Volný

ZŠ a MŠ Libhošť – ZŠ Kozlovice 6:1 (2:1) branky: 4x Filip Volný, 1x Ondřej Mička a Michal Klečka

semifinále ZŠ a MŠ Libhošť – ZŠ Sudice 0:2 (0:0)

o 3. místo ZŠ a MŠ Libhošť – ZŠ Rýmařov, Jelínkova okr. Bruntál 2:1 (0:1) branky: 1x Jakub Mech a Filip Volný

Libhošťskou školu reprezentovali: brankář: Daniel Tomšík a hráči: Ondřej Mička, Filip Volný, David Veřmiřovský, Vojtěch Poruba, Matěj Poruba, Jan Bradáč, Michal Klečka, Jakub Mech, Lukáš Marek, Matyáš Maček, Adrian Burget a René Polach.

Slovo na závěr

” Již v úvodu turnaje jsme narazili na silného soupeře, ostravskou ZŠ Klegova. S favoritem, který následně turnaj s přehledem vyhrál, jsme dlouho drželi krok a dokonce se nám podařilo vstřelit i úvodní branku po individuální akci Filipa Volného. Do poločasu ale soupeř otočil na 2:1. V druhé půli se již projevila větší zkušenost soupeře, který nakonec zvítězil 9:1. V druhém utkání ve skupině jsme museli vyhrát, abychom si zajistili postup z druhého místa. Všechny síly jsme tak soustředili do zápasu s Kozlovicemi, který jsme s přehledem zvládli a zvítězili 6:1. V semifinále jsme nešťastně vypadli po výsledku 2:0 se Sudicemi, za které výborně chytal gólman, který byl také v turnaji vyhlášen jako nejlepší brankář. Tato porážka nás dostala do souboje o 3.místo. V něm jsme bojovali s Rýmařovem. Pět minut před koncem jsme ještě prohrávali, ale po brankách Kuby Mecha a našeho nejlepšího střelce Filipa Volného jsme zápas otočili. Finálový turnaj hodnotím kladně, protože i zde kluci získali zkušenosti a měli možnost si zahrát proti nejlepším týmům, jak našeho okresu, tak celého kraje. Věřím, že si kluci všechny turnaje naplno užili a jsem moc rád, že jejich úsilí a předvedena hra byla nakonec oceněna i medailově.Také velké díky patří paní učitelce Hanzelkové, vedení školy a obci Libhošť a samozřejmě rodičům, kteří přijeli podpořit své děti.”

Zbyněk Tomšík

Základní škola děkuje touto cestou všem hráčům, celému realizačnímu týmu, který má velkou zásluhu na důsledném vedení hráčů, také rodičům a všem fanouškům za tento historický úspěch, který naše škola v současné době slaví.

Poděkování patří v neposlední řadě obci Libhošť, která podporuje sportovní činnost v obci a mimo jiné zajistila a sponzorovala hráčům autobus do Ostravy.

Všem patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a gratulace ke skvělému úspěchu.

Dagmar Michálková